Neerude töö 14.01.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Kas on olemas mingi ravim, mis on mõeldud neerude töö parandamiseks?
Tean, et Eestis müüakse maksa töö parandamiseks mõeldud Essentiale Forte`t, aga kas on samalaadne ravim olemas neerude töö parandamiseks?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Essentiale ei paranda maksa tööd vaid kahjustatud maksa korral toetab maksa tööd. Neerude töö parandamiseks preparaate ei ole. Neerude tervist toetavad noorel ja tervel inimesel piisava vedeliku tarvitamine, milleks loetakse 30ml/kg kohta (vedelikuks loetakse ka supid, pudrud, jogurtid ja teised vedelad toidud), vähene soola tarvitamine ja vererõhu väärtused alla 135/85 mmHg.

Head soovides,
Vanda Kristjan