soolestik 28.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,ma olen paar kuud spasmoili ja espumisani võtnud,aga kõhugaasid ei taha väheneda,hommikuti enne söömist on juba gaasid sees,siis vahepeal on selline tunne et vasaku rinna alt on haige,kui gaasid ära tulevad siis läheb enesetunne paremaks,ma ei tahaks uskuda et see on koroona hirmust,mul on 3 süsti käes

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Pikka aega kestev meteorism e. puhitus, võib viidata ühe võimalusena ärritatud soole sündroomile (colon irriabile). Probleemid sageli ägenevad stressi perioodil. Lahenduse leidmine algab põhjuse täpsustamisest ja selle mõistmisest. Raviks soovitatakse erinevaid preparaate, mis paljus on sümptomite leevendamise eesmärgiga. Soovitan nõu küsida oma perearstilt.

Head soovides,
Vanda Kristjan