Seedimine 20.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,mis te arvate kas see on normaalne seedimise protsess,et tavaliselt ma ei jõua sööki ära süüagi,juba tahan WC-sse minna

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Teie kaebus vajaks analüüsimist ja nõu pidamist oma perearstiga. Kirjeldus viitab funktsionaalsele häirele ja see võib olla tingitud mingist põhjusest või olla ka normivariant. Hindama peaks, kas mõni toidutalumatus võiks olla põhjuseks, neist sagedasem gluteeni ja laktoosi talumatus.. Näiteks proovida võiks 2-4 nädalat välistada toidusedelist piimasaadused või gluteeni sisaldavaid toitusid. Mõlemat korraga ärge vältige. Kindlasti peaks hindama ja välistama seedtrakti haigused, mida saab perearsti konsultatsioonil teha. Kui haiguslikud põhjused on välistatud, siis võib see olla funktsionaalne soolehäire.

Head soovides,
Vanda Kristjan