Koroona pass 17.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas te oskate öelda mitu päeva pärast teist vaktsiini doosi hakkab koroona pass kehtima?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Vaktsineerimise tõendi peaks saama luua kohe kui meditsiinitöötaja on andmed edastanud infosüsteemi. Meil on kohustus seda teha tööpäeva jooksul. Vahel võtab töötlemine aega.
Lisan informatsiooni, millal loetakse vaktsineerituskaitstuks.
Selleks, et vaktsineerimiskuur loetaks lõpetatuks, on vaja kahte vaktsiinidoosi (v.a Jansseni vaktsiini puhul). Oluline on tähele panna, et vaktsineerimistõend ei hakka kehtima kohe pärast vaktsineerimist, vaid alles maksimaalse kaitse saabudes.

Maksimaalse kaitse saabumise ajaks loetakse vastavalt tootja juhistele:

Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi
AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi
Moderna COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi
Janssen COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast ühte vaktsiinidoosi.

Andmed võetud : "vaktsineeri.ee" kodulehelt.

Head soovides,
Vanda Kristjan