Madal IgA 18.11.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin küsida üldise immunoglobuliin A kohta.
Viimastel aastatel on mul see näitaja alla normi olnud, viimatine tulemus oli IgA 0,597
Sel aastal sain tsöliaakia diagnoosi, varasemalt on sidekoe süsteemne täpsustamata haaratus.
1. Kas see IgA näitaja on mul väga madal?
2. Kui peaks kunagi tekkima mingil põhjusel vajadus vereülekandeks,
siis kas see võib mulle ohtlik olla?
3. Kas vaktsineerimine võib mulle ohtu kujutada?

Tänud

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Vastan esitatud küsimustele.
1. minul tööks kasutatavas laboris (Synlab) tehtud analüüsi korral on antud analüüsi vastus normist madalam. Tavaliselt lisatakse vastusele normid, sest neid võivad mõjutada erinevates laborites kasutatavad metoodikad.
2. Vere ülekannete korral kaalutakse alati vajadust vere ülekandeks ja hinnatakse võimalikku kahju, otsus tehakse alati individuaalselt lähenedes. Tänapäeval vere ülekannet ei tehta esmase valikuna kiirustades , seda teeb raviarst kui selleks tekib vajadus.
3. Vaktsineerimine vastunäidustatud Teie mure puhul ei ole.

Tsöliaakia korral esineb IgA puudulikkust kuni 15 korda sagedamini kui tervetel (sagedus 1: 500-800) (Synlabi laborieamik)

Head soovides,
Vanda Kristjan