Vererõhk 12.09.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline küsinus, et kas see on kõrge vererõhk kui ülemine on vahemikus 130-140 (enamasti 134-135) ja alumine 90-105(enamasti 95-100)? Mõõtmine toimub minu korda nädalas. Umbes 3. Vahel ka iga päev. Tihedalt on mõõdetud mitu kuud järjest. Kui on juhuslikult on mõõdetud, siis ma ei mäleta aastaid, et rõhk oleks olnud alla nende näitajate. Pulss on 100 ringis ka rahuolekus. Kas see rõhk on halb ja võib põhjustada näiteks higistamist, peavalu kuklas, oksendamist,mis algab just hommikul?
Saan kohe 25aastaseks

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Vererõhk vajab tähelepanu kui on 140/90 mmHg või kõrgema väärtusega. Kõrgenenud vererõhk tõstab südame ja verseoonkonna haiguste riski. Esmalt tuleks uurida, kas kõrhgenenud vererõhu näidud tulenevad perekondlikust eelsoodumusest, välistada tuleks haigusi, mis kõrgenenud vererõhku võivad põhjustada.
Rahuoleku pulss 100 x minutis on kiire. Esmalt võiks välistada aneemia, kilpnäärme- ja neeruhaigused.

Head soovides,
Vanda Kristjan