Lapsel silmalaul mügarik 22.08.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Minu kahe aastasel lapsel on juba mitmendat kuud ühe silmalau peal punetav muhk. Mõnikord on väiksem, siis jälle suurem. Arvasin, et see oli seotud kukkumisega, sest siis oli tal silm üleni sinakas, küll aga on see muhk nüüd juba nii kaua olnud, et ei tea kas sellega ikka oli seos.
Millega tegu ning kas peaksime siiski pöörduma arstile?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kui see ülemise silmalaul olev moodustist last ei sega, siis arsti poole pöördumisega kiirustama ei pea. Võimalik, et see on jäänud verevalumist . Kolde resorbeerumine võib võtta pikema aja.

Head soovides,Vanda Kristjan