Kust saan abi leida ? 30.06.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Mitu aastat tagasi kui olin haiglas nädala aega puukentsefaliidiga ja tilguti all, olen märganud et peale seda mu kehakaal langes. Praegu ma soovin nö lasta verd puhastada füsioloogilise lahusega nagu seda tehakse alkojoobes inimestele. Aga ma ei tarbi alkohooli ja perearst ütles et sellist teenus ei ole. Mul pole tuttavaid medõdesid, kes töötaks haiglas. Kus ja kuidas on võimalik lasta endale tilguti panna ? Pole vahet kas see on tasuline või mõjub ainult platsebo effektina.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Puukentsefaliit on raske haigus ja selle raviks tõesti organismi toetamiseks tehakse ka infusioonravi. Kaalulangust ei saa kuidagi seostada füsioloogilise lahuse infusiooniga. Arsti soovitused saavad tugineda tõendatud teadmistel ja Teie oletus seda ei ole. Ebaeetiliseks peetakse tõendamiseta ravisoovituste jagamist ja nende vahendamist. Soovitan kaalu vähendamiseks leida muu tõendatud lahendus.

Head soovides,
Vanda Kristjan