Peavalu kuklapiirkonnas 17.01.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

11.01.13 hakkas kuklapiirkonda vasakule poole lööma tugev valu. Valuvaigistid leevendavad, kuid ei võta valu täielikult. Tugevad valuhood tihenesid nii, et kiireid liigutusi ei saa teha, näiteks istudest püsti tõustes on valuhood nii tugevad, et kipun minestama. Vahelduva eduga on valud kestnud peaaegu nädal ning ma hakkan juba muretsema. Mis sellise äkilise peavaluhoo võis põhjustada? Muutusi elustiilis ei ole, stressi ja pinget ei tähelda ja varem pole peavaluga probleeme olnud.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Olulised küsimused on: kas valu tekkis järsku?
Kas kaasneb iiveldustunne või mõni muu kaasuv sümptom?
Kas olete võimeline selle foonil igapäevategevusi tegema?
Kas tarvitate antibeebipille?
Kas valud lasevad teil öösel magada?

Just vastustega neile küsimustele saadan Teid kohe TÄNA erakorraliselt perearsti juurde, et ta selekteeriks, kas tegemist on neuralgilise valuga või peaks Teid kiiresti saatma neuroloogi vastuvõtule!

Lugupidamisega,
Liis Sabre