Krooniline peavalu 28.01.03 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen käinud perearsti juures. Targemaks pole eriti saanud. Aeg-ajalt on peavalu, pearinglus. Pea kardab hirmsasti tuult.Käin pidevalt mütsiga. Vahel isegi toas. Kui pea on soojas on parem olla. 93.a. oli kirjas aju isheemia. Sellest ajast on ka krooniline põskkoopapõletik. Tihti on veidi palavikku 37-37,3. Tüütu joogijänu. Joon mõni päev 3-4liitrit ja ikka on janu. Selle peale hakkab parem neer valutama.(arenguanomaalia-neeruarteri kitsenemine ja niverdus) Kui pea valutab, lugeda ei saa. Virvendab ja aru niikuinii ei saa. Valuvaigisteid ei saa kasutada, magu ei kannata. Paratsetamol vahel aitab (2korraga).Ibuprofen ka aga...Siis tuleb maorohtusid ka võtta. Peavalu on hommikul ärgates tavaline, paari tunni pärast on vähem ja õhtuti on kõige hullem. Praegu ma tööl ei käi, oli jalaop. Kas on võimalik midagi teha valu vastu?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Arvestades pikaajalisi kannatusi ja kestvat valu, soovitan mõelda kroonilise valu ravimenetlustele.
Tablettidest on sageli kasutatav amitriptülliin, kuid tervikliku raviplaani koostab ikkagi perearst.