Varvastel väiksed punnid 27.06.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Sai siin mai kuus terve päev metsas risu koristatud ja jalad olid märjad. Päeva lõpus avastasin, et varvaste all on terve rida väikseid punnikesi, mis hakkasid sügemelema. Osad punnid läksid katki/kadusid, aga on ka uusi tekkinud. Eriti suurtel varvastel. Kohati sügelevad nii vastikult, et segab magamist, sügelevad vahepeal ka päeval. Punnid ise on naha värvi ja tunda pigem katsudes. Olen kasutanud õhtuti Terbinafin-ratiopharm kreemi, aga nagu ei kao ära lõpuni. Kaua peaks määrima või siis äkki mõni tõhusam asi? Kas tegu on mingi seenega või allergiaga? Jalgade hügieeni eest olen alati hästi hoolitsenud ja enamasti jalad ei ole kuskil umbsetes jalanõudes.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Probleemi kirjeldus ja foto ei viita seenekahjustusele. Soovitan oma perearstiga nõu pidada, sageli aitab lühike kuur hormooni sisaldava lokaalse raviga, et ärritus ja põletik maha rahustada.

Head soovides,
Vanda Kristjan