Beebi pea 18.06.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Avastasin mõni päev tagasi 8kuuse poja peast pildil märgitud kohas väikse muna, nagu hernetera. See paistab samal kohal olema kus kuklanukkidel need"munad" on, ühelpool aga on suurem. Arvasin et ehk on mänguasja otsas ukerdanud ja haiget saanud kuid nüüd mõned päevad möödas ja endiselt sama.Kaal ja isu on hea , tuju ka hea. Kui kaua seda jälgima peaks et taanduks? Kas peaksn muretsema?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Antud piirkonnas hernetera suurused ümarad tihendid on enamasti lümfisõlmed. Lastel kaela piirkonnas palpeeritavad üksikud lümfisõlmed kirjeldatud suuruses on normi variant ja enamasti muretsemiseks põhjust ei ole.

Head soovides,
Vanda Kristjan