Nahakoide teke 02.05.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, olen täheldanud, et suhteliselt lühikese aja jooksul on silmade ümbrusesse (lao peale ja ka alumisete ripsmete juurde), samuti ka kaela peale tulnud hulk nahakoisid, vähemalt mina olen alati neid sellise nimega teadnud.
Kas need on ohutud ja ka näiteks geneetilised, sest ka emal on silmade ümbruses neid?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

"Nahakoi" on mulle võõras termin. Kui tegemist on naha piirkondadega, kus esineb ketendusi , võib tegemist olla dermatiidiga.
Inimestel on erinevat tüüpi nahk. Oma vanematelt me võime sarnase nahatüübi pärida.
Peaks läbi mõtlema, milliste ainetega on kahjustatud piirkonnad kontaktis. Kosmeetika, pesuvahendid nahahoolduseks kasutatavad vahendid jne. Kas on viimasel ajal mõni uus toode või vahend?

Head soovides,
Vanda Kristjan