Lapse väljaheide 22.01.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole murega.
Oleme ise kaasaga olnud nädala nohused. Lastele hetkel nohu õnneks külge pole jäänud küll aga teeb muret meie 7 kuuse preili kõht. Laps saab lisatoitu hipp nr 1 kuna number 2 pani kõhu kinni siis perearst käskis nr 1 peale tagasi minna ja veidi veel sellega proovida niikaua kuni kõhu korda tagasi saab. Nüüd aga hoopis mure,et lapsel kõht lahti. Ei ole küll vesivedel aga tükiline veidi limane ja kollakas-samblaroheline ning meeletult roiskunud haisuga! Muret teeb see,et kui ta muidu kakas kord päevas siis eilse päeva jooksul tuli seda kakat 4 korda. Puuksuga koos ja sama roiskunud haisuga. Andsin nüüd ööse 12 aeg probiotikumi linex-tilgad. Muidugi on meil ka tulekul 2. hammas aga esimese hambaga sellist jama polnud. Kas võib tegemist olla mõne viiruse nähuga? Või võib see olla tingitud ka hammaste lõikumisest? Palaviku ka õnneks pole.
Lisatoitu(püreed väga süüa ei taha) mõned lusikad ja jonn lahti. Piima ikka joob/sööb aga ka seda suuresti läbi une. Oleme igemetele määrinud ka apteegis saadaolevat calgeli ka sellega ennem probleemi olnud pole. Laps oksendanud pole.
Ettetänades murelik lapsevanem

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Probiootikumidega kuur seedehäire korral on hea valik. Tahkema toidu söömisel jonn võiks viidata hammaste lõikumisele. Igemetele määritav geel leevendab lühiajaliselt. Hea oleks oma pereõe või perearstiga nõu pidada, et vajadusel välistada haigusest tulenevat tervisehäda. Parem on korra pilk peale heita kui kirja teel oletada.

Head soovides,
Vanda Kristjan