Mis lööbega tegu? 18.11.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tekkis käe randmele eile. Kuna olen allergik, arvasin, et mingi asi ärritas nahka. Kasutan nutikäella nin ostsin uue rihma, kas see võiks tekkida?
On nagu kumpjas sellised lööbe villid, mida katki ei saa teha, nahast veidi kõrgemal. Otseselt ei sügele see, pigem ümbert ringi sügeleb vahepeal. Olen võtnud allergia tabletti ja beapatheni kreemi määrinud peale.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Selline lööve võib olla kontaktallergia korral. Allergiale on iseloomulik väljendunud sügelus. Kontaktallergia korral tuleb vältida allergiat tekitava asjaga kontakti ja hästi sobib lokaalne hormoonsalviga ravi.
Kobaras villidega lööve võib esineda ka herpese lööve korral, alguses ka võib tunda kihelust. Raviks lokaalne herpese vastane preparaat.
Mädavillõbi võib ka tekitada sarnast löövet. Ühe foto järgi on raske diagnoosi panna, sest kõik oleneb edasisest arengust. Viimane on infektsioonist tingitud ja vajab antibakteriaalset salvi.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Punetavad laigud seljal

Kaaslane avastas seljalt sellised punetavad laigud. Eelnevalt sai söödud vürtsikat pitsat.. Kas allergia puhul võivad tekkida ning ilmneda juba kahe tunni pärast? Või on need rohkem kellegi hammustusjäljed ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Kahjuks fotot lööbega ma ei näe. Allergia nähud võivad kahe tunni jooksul ilmneda, vahel ka kiiremini. Allergiale on iseloomulik intensiivne kihelus. Hammustusele on iseloomulik lööbeelementide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: