Öine oksendamine 23.10.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Mure seisneb 5 a lapses. Nimelt 17. okt öösel laps oksendas väheke, hommikul oli ka köht vesivedel ja valutas. Probleem on selles et oksendamine toimub ainult 1x ööseti ja juba 6 päeva iga öö ( tuleb köik söök välja) kakamist ei ole enam olnud kui ainult halvalõhnalised peerud ja sellega väheke pükste määrimine. 21.okt lisandus tugev kõha ja nohu.
Päeval kurab aeg ajalt kõhuvalu ja on väheke uimane.
Sööb ja joob tavapäraselt. Ei saa oma perearsti juba mitu päeva kätte et uurida Milles probleem vöib olla, eriti see öine oksendamine ühel ja samal kellaajal tavaliselt 2-4 vahel? Kas peaks pöörduma Emosse?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Selliste muredega peaks pöörduma sinna, kus saab kiiremini vastused oma muredele. Kui perearstikeskusega ei õnnestu kuidagi ühendust saada, siis sellisteks juhtudeks on perearsti nõuandetelefon 1220. Kirjeldatud sümptomid sobivad viirushaigusele. Seedetrakti kaebuste põhjuseks võib olla ka hetkel laialt leviva koroonaviirus.
EMO-sse ise pöörduda ei ole tänases olukorras õige. Esmalt ikka perearstikeskus, nõuandeliin, soovitan kannatlikult ja korduvalt proovida. Viimases hädas ka kiirabi.

Head soovides,
Vanda Kristjan