Unetus 08.10.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 29 aastane ning viimased 1,5 kuud on mureks unetus. Õhtul magama jään enamasti ilusti, kuid kuskil kella 1-2 paiku ärkan ma alati korra üles ning peale seda olengi kuni hommikuni nö poolunes.
Olen juba nii väsinud sellest, et pole magada saanud korralikult. Algul lootsin et mingi 1-2 nädalane periood, aga nüüd on see juba nii pikalt kestnud. Ma juba tunnen et ma olen nii närviline sellest pisevast magamatusest.
Kuidas edasi ja kuidas ma saaks ennast aidata, et ma saaksin terve öö magada.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Uni on oluline füsioloogiline protsess ja selle häirumine vajab kindlasti tähelepanu. Kõige sagedasemad põhjused on stress, ülekoormus ja ärevus. Soovitan pöörduda perearsti poole konsultatsiooni saamiseks. Esialgu tuleks täpsustada une häirumise võimalik põhjus. Soovitan tutvuda patsientidele koostatud juhendiga, lisan lingi :
https://www.ravijuhend.ee/patsiendivarav/juhendid/135/unehaired-infomaterjal-patsientidele#2e4b9d48

Tasub proovida soovitusi, mida juhendis pakutakse. Kui sellest ei ole abi, siis saab küsida nõu ka spetsialistidelt.

Head soovides,
Vanda Kristjan