Kõhugaasid 11.09.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,kas see peaks olema normaalne,et hommikul enne söömist kõhus keerab ja gaasid on juba sees

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Puhituse tunne võib viidata seedehäirele või soole funktsionaalsele häirele. Sageli kaasneb gaaside kogunemisele ka kõhuvalu. Tuleks analüüsida, mis võib põhjustada seda kaebust ja sellest lähtuvalt saaks soovitada ka ravi. Käsimüügis on olemas preparaate, mida võiks kuurina tarvitada. Küsige nõu proviisorilt või apteekrilt.