Kroonilised haigused 14.08.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas perearst/pereõde on kohustatud krooniliste haigustega inimesi ka oma vastuvõtule kutsuma isegi kui inimene on kroonilise haigusega ilusti hematoloogi jälgimisel?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Hea tava näeb ette, et üks arst korraga ravib ja jälgib seisundit. Kui eriarst on võtnud patsiendi enda jälgimisele, siis seni kuni eriarst seda vajalikuks peab, jälgib sama arst edasi. Kui eriarst leiab, et perearst jälgib edasi, siis see tavaliselt fikseeritakse raviloos ja patsient liigub oma jälgimisega perearsti vaatevälja. Ühel inimesel võib olla mitu tervisemuret ja seetõttu võib hematoloogilise probleemiga olla hamatoloogi jälgimisel, kuid näiteks kõrgenenud vererõhuhaigusega perearsti jälgimisel. Mõlemad teevad analüüse, kuid analüüsid on erinevad.

Head soovides, Vanda Kristjan