Valu vasakul pool küljes /rinnas 14.06.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutan teile sest mul on valu vasakus küljes. Saatsin ka pildi kuna ei oska paremini seletada kus täpsemalt.
Alustuseks voib ära mainida et 10 juuni sain pfizeri teise vaktsiini doosi.
Tekkisid oodatud kõrvalnähud nagu palavik, süstekoha valulikkus, järsul liigutamisel kippus silme eest mustaks minema, oli/on aeg ajalt raske hingata( dets jaan kuus oli probleen kus hing käi kinni ja kopsuarst määras astmarohu)
Üllatusena midagi uut on aga igakuised ov valud olid palju kõvemad kui varasemalt.. rinnad olid palju valusamad jne.
Eile aga hakkasin tundma suuremat ebamugavustunnet vasakus rinnas. Mida kauem see kestis seda valusamaks vasak külg muutus.
Õhtul pesus käies avastasin et pildil margitud koht paistes .
Mis voib sellega seoses olla ja kuidas seda leevendada?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Kirjeldatud kaebused on erinevad ja ühest arvamust kujundada ei saa. Proovin vastata küsimusele. Kui vaktsiini süst tehti vasakusse õlavarde, siis kaebused võivad olla sellega seotud. Need on ootuspärased kõrvaltoimed. Valu ja turse süstekoha poolel ei vaja ravi kui need ei sega igapäevast elu. Paracetamol on õige valik. Vaktsineerimisega seotud vaevused mööduvad ise. Vaevuste süvenemisel ja lisandumisel oleks õige konsulteerida perearstiga, sest siis saaks vajadusel vahetumat hindamist teha.

Head soovides,
Vanda Kristjan