sülje mullitamine ja vaakumitunne suus, pidev lima 31.05.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure. Aprilli keskel diagnoositi borrelioos, Infektsionist kirjutas 30 p doksit. Võtsin antibiootikumi ära. Mul oli kael-kukal kange, lümfisülmed kaelal tursunud ja tasakaaluhäire, tohutu väsimus. Need sümptomid on nüüd veidi paremad, aga terve ma ei ole. Kogu haiguse ajal ja edasi on mul aga järgmine sümptom, mis ei lase enam normaalselt elada: suus süle mullitab, sülge on väga palju. Niipea, kui suu kinni hoian, tekib suus vaakum, kõris kerge pitsitus ja hakkab kõrist pressima üles sülge ja lima. Eriti hulluks muutub see limavoolus õhtul või kui pikali heidan. Kõrist nagu purskaks lima. Magada on väga raske, sest ärkan pidevalt üles. Hommikuks on suus mürgi maitse ja kõri sellest limast paistes.

Olen käinud 2-3 LOR-arstil, kes tunnistasid mu terveks, siinuste 3D-röntgen ei näidanud midagi. Neuroloogi visiit on 2 nädala pärast. Ma söön väga tervislikult, hoidun piimast, gluteenist, alkoholist, suhkrust. Võtan taimset rahustit.

Hiljuti avastasin, et kaela peal on vasakul (probleemsemal pool) valus ja suurenenud kühm (ei tea, kas lümfi- v süljenääre). Seda õrnalt valutades sülje-limahulk suureneb. Lisan pildi.

Kas see võib olla nn water brash? Proovisin ranget GERD-dieeti ja kavatsen sellega ka jätkata, aga suurt muutust ei täheldanud. Mõni muu mao- või kopsuhaigus?

Või borrelioosi neuroloogiline järelnäht?

Oleksin mis tahes mõtte eest väga-väga tänulik.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Raske on midagi soovitada kui mitmed arstid on vahetult Teid hinnanud ja uuringud lhaigus leidu ei kinnitanud. Kui läheneda veidi teisest vaatenurgast. Borrelioosi ravi on kestev antibiootikumi kuur. Antibiootikumidel on aga terve rida kõrvaltoimeid ja nende kasutamisel võib osa pisikuid hakata hoopis vohama. Lima erituse suurenemine võib viidata infeksioonile. Ravimi infolehelt on leitav, et lisaks paljudele muudele hädadele, võib tekkida ka (lisan probleemse piirkonnaga seotud probleemid): nn superinfektsioon – mittetundlike mikroorganismide ülekasv, mis võib põhjustada
kandidiaasi, glossiiti, stomatiiti, düspepsia, düsfaagia, ösofagiit, söögitoru haavand j.p.m.
Minul selline mõte! Head soovides, Vanda Kristjan