Nõrkus, jõuetus, peavalu ja silmad 17.04.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33a naine, kahe lapse ema.
Umbes nädal aega tagasi hakkasid päevad ja sellega kaasnesid peavalud, nõrkus, jõuetus ja nüüd ka on silmi pöörata kummalegi poolele valus. See vöib ka muidugi kokkusattumus olla, et just koos päevadega see köik alguse sai. Umbes aasta tagasi sai ka günrkoloogil käidud ja PAP oli korras. Hommikuti olen vötnud valuvaigistit, et natukenegi inimesetunne oleks. Peavalu kaob, kuid silmade valu jääb ja nõrkus tunne.
Umbes 7 aastat tagasi avastati kilpnäärme alatalitlus, kuus kuud söin rohtusid ja siis loobusin ja peale seda olid analüüsid korras. Arstki imestas, et köik korras ja ma pole rohtusid söönud. Ja sinna paika see jäi. Vöib see olla tingitud nyyd sellest et alatalitlus on tagasi?
Vöi hoopis diabeet? Mölema rasedusega oli rasedusaegne diabeet. Kuid köik oli korras ja insuliini systima ei pidanud. Kodus nüüd veresuhkrut möötes oli 5,7 näit. Mis peaks justkui normis olema.
Vøi mis see olla vøiks?! Mainin veel, et ei ole nohu, köha ega muid sümptomeid!

Kaunist kevadet!

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Kui vaevus püsib või on lisandunud veel sümptoome, siis kindlasti vajab arsti konsultatsiooni. Migreeni peavalule, mis võib anda ka silmades kaebusi, on tavapäraselt ühel pool pead. Kilpnäärme kontroll oleks hea teha, sest see probleem võib elus korduda. Diabeeti ma ei kahtlustaks, sest kodus tehtud analüüs on normis. Küll aga raseduse aegne veresuhkru näitude tõus võib näidata süsivesikute ainevahetuse häiret ja võib ülekaalu ja vanuse lisandudes areneda diabeedini. Kindlasti soovitan silmade kontroll optometristi juures ette võtta.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu

Tere, üks õhtu olin telefonis ja tundsin kuidas silmad on juba väsinud, ma panin telefoni ära ja järgmine hetk hakkas tugev peavalu pihta. Ma proovisin seda ära kannatada aga see oli üsnagi tugev. Ma võtsin ...

Liis Sabre

Vastas dr Liis Sabre

Tere!
Võttes arvesse Teie vanuse ja kirjelduse, võiks tegemist olla migreenihooga. Migreeni tugevam valu kestab 3 ööpäeva, aga võib ka veidi kauem olla.
Hetkel muretsemiseks ma põhjust ei ...

Loe edasi

Pingepeavalu

Tere. Olen 28a mees. Tervisehädasid on teisigi (tugevad kõrvetised, hambavalud,väsimus,jõuetus) kuid viimasel ajal on üha tõsisemaks läinud peavalu. Peavalud algasid juba siis kui olin 15a. Tablettidest ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pingetüüpi peavalu. Raviks Amitriptyllin 10 mg , tarvitada ööseks.Retsepti kirjutab välja perearst.

Loe edasi

Krooniline peavalu

Tere!
Olen 59 aastane naine. Mul on pidevalt peavalud, mis teevad raskeks minu töötegemise (peavalud kestavad aastaid). Töötan poes juhataja/müüjana. Minu elu on ka küllaltki pingeline, pereprobleemid. ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
Tartus saab ilma saatekirjaga nö tasulisele vastuvõtule. Närvikliinikus maksab vastuvõtt 300 krooni. Kui soovite tulla, tuleb ennast kirja panna kliinikumi registratuuris - vaadake meie kodulehelt ...

Loe edasi

Migreen

Tere,

Peavaludega olen kokkupuutunud terve oma elu. Nooremana on pea lihtsalt mõnikord valutanud, mida võib pidada inimeste puhul tavaliseks.
Hiljem on peavalu saanud ühetüübiliseks. ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
väga asjalik ja põhjalik kirjeldus. Kõik silmadega seonduv võib olla peavalude põhjus, kuigi antud juhul tundub mulle, et Teil on mõni idiopaatilise peavalu vorm, tõenäolisemalt migreen.
Loe edasi

Küsimus

Kas peavalu voib tuleneda silmadest, kui silmad on natukene haiged?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah võib küll, eriti kui pingutate nn. kissitate, et paremini nähe. On pingetüüpi peavalu väga kerge tulema.

Loe edasi

Küsimus

kas amoniaak võib põhjustada tugevaid peavalu hoogusid?

Vastas dr Sulev Haldre

Ammoniaak ärritab limaskesti (nina, silmad) ja võib põhjustada ka peavalu. Küsimuse taust on ilmselt konkreetsem, sellest tulenevalt peaks ka probleemi lahendama.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: