Nõrkus, jõuetus, peavalu ja silmad 17.04.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33a naine, kahe lapse ema.
Umbes nädal aega tagasi hakkasid päevad ja sellega kaasnesid peavalud, nõrkus, jõuetus ja nüüd ka on silmi pöörata kummalegi poolele valus. See vöib ka muidugi kokkusattumus olla, et just koos päevadega see köik alguse sai. Umbes aasta tagasi sai ka günrkoloogil käidud ja PAP oli korras. Hommikuti olen vötnud valuvaigistit, et natukenegi inimesetunne oleks. Peavalu kaob, kuid silmade valu jääb ja nõrkus tunne.
Umbes 7 aastat tagasi avastati kilpnäärme alatalitlus, kuus kuud söin rohtusid ja siis loobusin ja peale seda olid analüüsid korras. Arstki imestas, et köik korras ja ma pole rohtusid söönud. Ja sinna paika see jäi. Vöib see olla tingitud nyyd sellest et alatalitlus on tagasi?
Vöi hoopis diabeet? Mölema rasedusega oli rasedusaegne diabeet. Kuid köik oli korras ja insuliini systima ei pidanud. Kodus nüüd veresuhkrut möötes oli 5,7 näit. Mis peaks justkui normis olema.
Vøi mis see olla vøiks?! Mainin veel, et ei ole nohu, köha ega muid sümptomeid!

Kaunist kevadet!

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Kui vaevus püsib või on lisandunud veel sümptoome, siis kindlasti vajab arsti konsultatsiooni. Migreeni peavalule, mis võib anda ka silmades kaebusi, on tavapäraselt ühel pool pead. Kilpnäärme kontroll oleks hea teha, sest see probleem võib elus korduda. Diabeeti ma ei kahtlustaks, sest kodus tehtud analüüs on normis. Küll aga raseduse aegne veresuhkru näitude tõus võib näidata süsivesikute ainevahetuse häiret ja võib ülekaalu ja vanuse lisandudes areneda diabeedini. Kindlasti soovitan silmade kontroll optometristi juures ette võtta.

Head soovides,
Vanda Kristjan