Tõmblused ja valu säärtes 28.03.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Viimased kaks nädalat on hakanud minu vasakpoolne säär tagant poolt silmaga nähtavalt tõmblema. Viimase nelja päevaga on lisandunud säärevalu, mis ei kao. Täna õhtuks on silmaga nähtavad tõmblused juba mõlemal jalal nii säärtel kui ka reitel. Alguses arvasin, et tegu vitamiinide või mineraalide puudusega, niiet olen teinud nüüdseks 1.5 nädalat magneesiumi jalavanne ning võtan multivitamiine, kui tundub, et olukord läheb aina hullemaks.
Kas mul on põhjust muretsemiseks ning milles võib asi olla?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kindlasti pole tavis muretseda. Sellised lihasfastsikulatsioonid võivad kõigil aeg-ajalt käia, näiteks suurema liikumise/pingutuse korral. Magneesium ja kaltsium suukaudselt on siin olulised ja aitavad lihasel "rahuneda".
Kui selline asi tekib, siis see häirib, aga nähtus on mööduv. Muretsema ega mingeid lisauuringuid tegema hakkama ei pea.
Lugupidamisega,
Liis Sabre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu

Mul on selline mure, et kaks nädalat on kestnud peavalud, raskuskese on kuklal ja päeva edenedes läheb valu rohkem pea otsaesisesse piirkonda. Sellega kaasnevad ka prõksud pead keerates. Samuti erinevad ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Kasvajate kõige sagedasemaks esmasavalduseks on epilepsia ehk langetõbi, sageduselt teine on neuroloogilise koldeleiu teke (määrab arst arstliku läbivaatuse ajal). Kasvajatel ei ole "iseloomuliku peavalu" ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi