Peavalu, jutust sisu mõistmine 17.12.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Eelmisel aastal lõpetasin gümnaasiumi ja sellel ajal oli väga tihedaks probleemiks jutu mitte mõistmine- kui keegi midagi rääkis, ei suutnud ma sellest sõnu kokku panna ja lihtsalt tuimalt kuulasin, ilma mõistmata. Ka ise ei suutnud siis hästi rääkida. Sama probleem oli lugemisega, ei suutnud tähtedest sõnu moodustada. See kestis alati 30sek- 1/2min. Rääkisin probleemist perearstiga aga kuhugi edasi ta mind ei suunanud. Praegu esineb seda suhteliselt harva (ilmselt kuna stressitase on palju madalam).
Terve elu olen kõigist tuttavatest rohkem maganud, lähen iga päev kell 21 või isegi varem magama. Peavalud on väga tihti, isegi võiks öelda, et igapäevased.
Ehmatasin väga täna hommikul, kui tekkis selline nö halvav peavalu, ei suutnud enam püsti seista ja ajas iiveldama. Mõtlesin, et kaotan teadvuse aga peale 1-2 minutit peavalu taandus jälle.
Kas peaksin minema nende probleemidega siiski arsti juurde?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Episoodid, kui Te ei saa kõnest aru ning ei saa ka ise rääkida, vajavad kindlasti uurimist neuroloogi poolt ja tegema peaks aju bioelektrilise aktiivsuse uuringu (EEG). Peavalude osas saab samuti neuroloog aidata. Hakake täitma peavalupäevikut, sest arsti juures ei tule asjad tavaliselt kohe meelde, siis on kõik selgelt paberi peal olemas ja neuroloogil lihtsam selgusele jõuda.
Lugupidamisega,
Liis Sabre