uuringu vastus 27.11.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,käisin MRT uuringul peaga,ja sain järgneva vastuse:
TEOSTATUD UURINGUD MT010101 x 1 Peaaju magnettomograafia natiivis KIRJELDUS T1, T2, FLAIR, DWI kujutised peast erinevates tasapindades. Liikvoriruumid keskjoonel, dislokatsioonideta, norm kuju ja suurusega. Ajuparenhüüm kolde-mahumuutusteta, struktuurid sümmeetrilised. Hüpofüüsi tagaosas väike tsüstjas struktuur 5 x 3 mm. VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 79203 x 1 Ühe mähisega uuring (8 ja enam tööd) keskmise väljaga MRT-l

Põhjus,miks saadeti uuringule,oli see,et on tekkinud erinevad kaebused,al 2012 a tugevad peavalud,pea paremal poolel eriti,silmanägemise hägusus,surinad ja külmavärinad keha erinevates piirkondades,väsimus,nõrkus.
Mis sellest vastusest välja lugeda, kardan seda SM haigust.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Haigust, mida Teie kardate ei ole! Ajukude on ilma muutusteta, just seda me Sclerosis multiplexi korral otsime ja hüpofüüsi tagaosa tsüstike ei ole muutus, mida peaksite kartma.
Ühe peapoole peavalud koos nägemishäirete ja surinatega hoo alguses on hoopsi migreenile iseloomulik, kuid minule olemasolavate andmete (mitte kõik, mida vajan) põhjal diagnoosi kui sellist ma panna ei saa.
Lugupidamisega,
Liis Sabre