peavalu, kiire pulss, lihastõmblused 20.06.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tervist,

olen hetkel haigusega elanud 7 kuud 24 h pideva peavaluga proovinud igasuguseid rohtusi(neurotiin,IMIGRAN , indomethacin, cymbalta 2 kuud,amitriptyline 2 kuud ja kindlasti veel mis hetkel ei tule meelde kahjuks)

Peavalu iseloom- nagu lihas kramp oleks PAREMA pea osas , kui käega lükkan peanahka VASAKULT poolt PAREMALE poolele läheb natukene kergemaks aga samas muutub ka see valu koht kohe tuimaks kui teostan seda liigutust
samuti muudab asja kergemaks kui kannan pingul nokamütsi või kisun juustest pidevalt ,et kergem oleks.

mrt ja ct tehtud peast ilma leiuta

Selle peavaluga kaasneb ka kiire pulss puhkeasendis 90-120 ja samuti pulseeriv kõht ja lihastõmblused üle keha - kõrge pulss tuli peavaluga ehk siis ei ole ravimi kõrvalnähud ja samuti kontrollitud ka kilpnääred

samuti kui asendan pea padja peale kuulen kõrvust pulssi(nagu südamelööke)

paremal pool jalas tekkib ka vahest kramp aga see tuleb ja läheb- sama lugu parema käega

Peale igat väikest kõndimist tekkib reites siuke väikeste lihaste tõmblemine kergelt kirjeldada seda ingliskeeles "bubble popping sensation "

palavuses ei kannata üldse olla kohe lööb pulsi kõrgela ja pea samuti ei kannata.

vererõhk normis.

Ma saan aru et ct ja mrt peast normis ometi tunnen end nagu 80 aastane mees kellel pea 24 h valutab ja pulss kõrge

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kui Teie peavalu on alanud ühel konkreetsel päeval ja alates sellest ongi jäänud igapäevaseks, siis tõenäoliselt on tegemist nn. Uue Igapäeavse Peavaluga - üks esmaseid peavaluvorme.
Selle ravi on kas Amitriptülliin või topiramaat, kuid mitte 2 kuud, vaid vähemalt 6 kuud ja õigetes annustes: amitriptülliin vähemalt 50 mg, aga sageli vajadusel maksimaalselt kuni 225 mg ööpäevas; topiramaat vähemalt 100 mg, aga sageli kuni 200 mg ning üksikutel juhtudel koguni kuni 1000 mg ööpäevas. Juba minimaalsete toimivate annusteni jõuab inimene ainult 4 nädala jooksul, kust edasi efekt reeglina hakkab avalduma veel 1-1.5 kuu jooksul. Seega 2 kuuga on äärmiselt ebatõenäoline, et on võimalik saavutada tajutavat efekti.
Kaasuvad kaebused on kas teatud somatisatsiooni ilming, mis antud sündroomiga on väga sagedane või on tegemist mõnda kaasuva kardiaalse patoloogiaga, mis eeldaks ka uuringuid südamearstide poolt.
Lugupidamisega
M. Braschinsky