Eluaegsed peavalud 05.06.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

1972 aastal jäin veoauto alla,kus purjus arstid tolleaegne Rimm ja tänane professor Haviko mind viie aastasena opereerisid.Mul on olnud sellest ajast rasked kõhuvalud puusajala valud ja peavalud!!!
viie aastaselt olid mu juuksed peavalust nii kanged püsti ja kammida pead ei saanud kaks nädalt hiljem peale peavalusi.ma ei kammi eluaeg juukseid .Hiljem lisandusid pevalule valgustundlikus ,veelgi hiljem ei talunud silmadesse enam päikest tekkis raske peavalu need sümptomid kestavad tänaseni,18 aastasena lisandus sinna üle 12 tunni ei saa nälgida tekib hirmus peavalu ka lisandus sinna raske peavalu menstruatsiooni ajal kus süda läheb pahaks.Pea liigutamisel peavalu ajal ülesse alla külgedele tekib kiire vererõhu tõus võtan siis prestariumi.Alates 1996 aastast on seda haigust ravitud migreeni pähe .Ka19 mail 2016 aastal arvas Pärnu neuroloog heli penu et see on migreen tetasin talle et sellisel juhul tuleb Maailma meditsiin ümber lükata sest fenomenaalne mälu ja migreen ei lähe kokku ,veelgi enam ei saanud ma lapsi noorena sest prolaktiin oli lubatust kõrgem ja näitas ajukasvajat .DR.Kadri _Liina Vahula saatis 1997a märtsis Tallinna Perhi haigla domograafi kus selgus et aju on teistsuguse kujuga kui tavalistel inimestel ja et mul lisaks fenomenaalne mälu mis vastab väga tõele.Dr.Vahula võttis prolaktiini alla ja ma sian kahe aasta pärast tütre.Need peavalud on ikka hirmsad 2006a olin kuus päeva raskete pevalude all ja lapseisa viis mu madala kehatemperatuuri tõttu 34,5 perhi EMOsse kus pandi hapniku maksi alla tunniks siis tuli neuroloog ülevalt ja käskis 10 korda sügavalt sisse hingata ja siis kaovat migreen ära ja kaduski,ka olen ma tarbinud immigraani mis positiivse uskumise tõttu aitab.lapsest saati pole aidanud ükski rohi .1992 aastal leidsin rohu mis aga aitas perameiin ,see on amitopiriini ja kofeiini segu ,see aga kadus müügilt ja seda valmistati mulle veel 5 aastat apteekides pulbrina .tean et amitopiriin tekitab vähki.
Ka on mulle slege et menstruatsiooni ajal tõuseb prolaktiin, selgitamaks et põletik on nii moondunud et et see põletik hävitab ajusvitamiine mille tõttu tekib nälgimisel üle 12 tunni raske peavalu selgitus ajus tekib ilmselt ajuhapniku puudus ja tekib peavalu ja on täiesti mõeldav et hapnik sinna aitab ka päiest silmadesse ei kannata tekib hirmus peavalu see on ilmselt tingitud nagu valgustundlikus hirsa põletiku moondumisets .ka tean seda et fenomenaalse mälu puhul ei saa midagi hirmsat olla .ka on näha vasakus silmapõhjas põletikku.Mis nüüd siis saab?????
Kas arstid kavatsevad samas vaimus jätkata ja mängida lolli migreeni pähe ja mina kannatan edasi või????
Kas on võimalik kuidagi asendada amitopiriini ja sinna juurde lisada see täpne annus kofeiini nagu see oli perameiinis et selgitad ja tõestada et see pole migreen?????!
Lugupidamisega

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Teie kiri on täis süüdistusi arstide osas, kes on teile diagnoosi teinud ja sellega teie elu kihva keeranud, aga nad on püüdnud teid aidata. Ja teie valukirjeldust lugedes võin kindlalt väita, et tegemist on migreeniga! Migreeni korral on inimesel täiesti normaalne mälu ja mingit teie kirjeldatud "fenomenaalse mälu" ja migreeni ebasobivust pole olemas. Kuna mina toetun oma otsustes teaduslikule tõestusele, siis teie esitatud teooria käib migreeni kohta - nimelt tekib ka migreeni korral põletik. Närvirakud on tundlikud ja seetõttu vallandab nälgimine, hormonaalse taseme kõikumine või ere valgus sageli migreeniataki.
Teie kirjeldatud ravimiks (mille nimetust pole ma eluski kuulnud ja arvan, et olete mõned tähed seal segi ajanud) sobiks näiteks Venemaalt tulev pentalgin, mida õnneks enam meie Eesti turul pole. Ravim, mida varem tarvitasite võis olla ka aminopüriin ja kofeiini segu - nn peavalupulber. Täna on apteekides palju valuvaigisteid, mis on mgreeni korral toimivad.
Tegemist on migreeniga. Soovitan pöörduda neuroloogi poole ja märkida oma peavalud kalendrisse üles, et neid siis koos arstiga analüüsida ja vajadusel alustada kroonilise valu ravi.
Lugupidamisega,
Liis Sabre