Peavalu 12.02.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin küsida nõu seoses peavaluga. 2008. aastal hakkasid mul paremas pea pooles peavalud, kuid mitte tugevad pulseerivad, vaid pigem suruvd, pigistavad. Keskendusid pea paremal poolel ja järsult lähevad üle pea keskele ja natuke ka pea vasakule poole. Peavalud saavad olla kas 2 korda kuus ja olid terve nädal.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Radioloogilise uuringu vastus sisuliselt tähendab anatoomilist normi varianti. Meil kõigil ei ole kõik veresooned 100% ühtemoodi, normi variante on tegelikult väga palju.
Et täpselt määrata peavalude sagedust soovitan pidada päevikut, kuhu märkida peavaluga päevade arvu ja valuvaigistite tarvitamise sageduse. See annab nii Teile, kui arstile head ülevaadet sellest, kas peavalud on sagedased episoodilised või kroonilised. Sellest sõltuvad ravisoovitused - esimesel on juhtiv ravi otsesed valuvaigistid (tuleb lihtsalt leida see sobiv!); teisel juhul on hoopis teised raviprintsiibid, mille korral tavaliste valuvaigistite sage tarvitamine on vastupidise efektiga.
No-spa'ga peavalusid ei ravita, kombinatsioonravimeid ei soovitata. Kokku ei tohiks võtta tavalisi valuvaigisteid enam, kui pooltel päevadel kuus.
Esmaste peavalude sagedus võib varieeruda, k.a. kui mõni üksik kuu on peavalusid enam, siis see veel ei tähenda, et midagi on halvasti. Sageli peavalude sagedus sellisel juhul taandub ise endisele tasemele ilma spetsiifilise ravita. Nii et liiga kiire sattumine neuroloogile esmase peavalu sagenemisega pole arsti jaoks informatiivne ja väga põhjapanevaid järeldusi ja soovitusi on raske anda. Seetõttu 3. mai on palju informatiivsem ja parem variant, kui Te oleksite saanud aega kohe sel või järgmisel nädalal.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalu

Tere. Olen 21 ja viimastel kuudel algasid peavalud. Need sellised et poolteist nädalat kestab pidev peavalu. Hommikust alates. Siis on vahet 2 nädalat ja siis uuesti umbes poolteist nädalat. Peavalu on ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Ainult selle info alusel tundub, et pingetüüpi peavalu.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Loe edasi

Peavalud

Millest se peavalu tuleneb.Käisin perearsti juures aga ta ei öelnud mõõtis vererõhku ütles et natuke madal.Tahaks teada mis viga on mul.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
tõenäoliselt stressist, lihaspingest, madalast vererõhust peavalu ei tule.Jälgige peavalu iseloomu ca 3 kuud ja võrrelge siis oma peavalu peavalu leheküljel olevate peavaludega- kas midagi ...

Loe edasi

Küsimus

Miks mul pole olnud kunagi peavalu?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

olete siis õnneseen...

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalu tekitajaks võib olla liigne kohvi tarvitamine või Pepsi joomine?

Vastas dr Sulev Haldre

võib olla.

Loe edasi

Peavalu ja suitsetamine

Mul on juba paar nädalat olnud peavalu,kui suitsu teen.Muidu kaob peavalu ära,aga just siis kui olen natuke suitsetanud tekib kohutav peavalu.Kas seda võib põhjustada suitsetamine.Suitsetanud olen juba ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
suitsetamine on kindlasti üks peavalu põhjus, esialgu vähendage suitsetamist ja vaadake kas midagi muutub. Veel parem kui üldse lõpetate suitsetamise.

Loe edasi

Küsimus

tahaks teada mis on MIGREEN!

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen on peavalu, mille puhul peavalu on suhteliselt tugevam (või väga tugev), kaasneb iiveldus või oksendamine. Sageli ei ole võimalik füüsiline pingutus. Olulised on veel mõned tunnused. Lisaks saab ...

Loe edasi

Küsimus

Olen kuulnud, et halvenenud silmanägemine, millest ise arugi veel ei saa, võib ka põhjustada peavalu, on see nii?

Vastas dr Sulev Haldre

Täiesti õige, võib põhjustada peavalu.

Loe edasi

Küsimus

miks mul tekib peavalu paremast poolt?

Vastas dr Sulev Haldre

adekvaatseks vastuseks vähe andmeid

Loe edasi

Krooniline peavalu

Viimasel ajal teevad mulle muret peavalud, mis saavad alguse peale hommikust ärkamist. Tegelikult hakkab peavalu pihta juba magamise ajal.Varem pole sellist asja esinenud. Vererõhk on mul korras.
Millest ...

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan uue peavalu tekkimisel või kroonilise peavalu iseloomu märkimisväärsel muutumisel nõu pidada arstiga, et selgitada probleemi põhjus ja leida sobivaim ravi.

Loe edasi

Vibratsioon ja peavalu

Tere!
Millest võib olla tingitud peavalu ja nägemishäirete tekkimine vibratsioonis ja külmetamisel. Tavaliselt on enne nägemishäired, mis kestavad u 5-10 min ja seejärel, "pildi" taastumisel, tugev ...

Vastas dr Sulev Haldre

Võimalik, et kuni kümme minutit kestev nägemishäire ja sellele järgnev tugev peavalu on auraga migreenihoog. Väheste andmete tõttu ei saa seda täpsemalt öelda. Vibratsioon ja külmetamine võivad teatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: