Peavalu ravivõimalused 22.05.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen püsti hädas oma peavalu pärast, mis on küll migreeni moodi, kuid valuvaba perioode on väga vähe. Valutada võib mitu päeva järjest, valu algab enemasti kella 3-4 öösel ning saab maksimumi ärgates ca kell 09:00.
Üleminekuiga on alganud ka, vahel on kuumahood jne.
Raviks olen proovinud erinevaid triptaane, propranololi. Nüüd ka topiramaati. Kõige rohkem abi oli propranololist, kuid toime on kuidagi lõppenud ootamatult. Olen sunnitud tarvitama erinevaid NSAIDe. Triptaanist natuke aitab Sumamigren.
Mida võiks proovida?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Migreeni hooraviks kasutatakse peamiselt triptaane meie ajal. See, et üks neist on vaid osalise efektiivsusega ei tähenda,e t teised ka. Seega tuleb järjest proovida teisi triptaane kuni leiate endale kõige sobivaima. Kuid soovitan pidada päevikut, kus märkida kui sageli te neid ravimeid tarvitate, kuna enam, kui 10 päeva kuus ei soovitata triptaane võtta. Kui migreeni atakid on sagedasemad, siis peamine rõhk on profülaktilisele ravile, milelst tõepoolest esmavalikuteks on propranolool, topiramaat ja amitriptülliin. Samas valikud ei piirdu vaid nende kolmega ja on terve rida teisi võimalusi. Valikut tuleb teha oma raviarstiga.
Lugupidamisega M. Braschinsky