Jube peavalu 17.05.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline probleem, et peavalu kui selline on mul kogu aeg olnud. Kuid nüüd on 2 viimast päeva täiesti võimatu elada. Ei saa istumast püsti tõusta ( selline tunne, et pea läheb lõhki). Ei saa kergemaid töid teha, istuma minna, pikali olla jms. Lisaks veel püsti tõusmisel läheb silme eest mustaks, ni 5-10 sek ja kui pilt tagasi tuleb, siis ma surisen seestpoolt. Põskede seest läheks nagu paksuks ja nagu sipelgad oleksid.
Nii, kui pulss tõuseb kasvõi natuke, on see tampiv peavalu kordades hullem, kui niisama olla. Lisaks on veel see nüüd tulnud eilsest õhtust, et paremas kõrvas ma kuulen kuidas veri voolab. Ma ei oska seda seletada, aga nagu arteris voolaks veri ja ma kuulen seda...Ma ei oska enam midagi teha ega kuhugi pöörduda :(

Neuroloog soovitas võtta valuvaigistit, aga kaua ma seda valuvaigistit sisse söön?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tundub, et peavalud on Teil kroonilist laadi, kui ma saan õieti aru esimesest lausest. Aga kui probleemiks on nüüd uus peavalu, siis oluline oleks teada, kas sellist peavalu oli Teil ka varem või on see täiesti uut moodi valu? Kuigi on mitmeid tunnuseid, mis viitavad migreenile, soovitan lisaks kindlasti kontrollida vererõhu väärtusi! Sest nii liiga madal, kui kõrge vererõhk võivad mõlemad tekitada peavalu koos sarnaste kaasuvate kaebustega.
Ühekordsete peavalu episoodide ravi on siiski valuvaigistid - mõne peavaluliigi korral võib 1 hoog kesta kuni nädal aega. Migreen tavapäraselt kestab kuni 3 päeva, aga võib olla tugevad migreenihoogusid ka pikemalt.
Nii et ravi seisukohalt soovitan pidada nõu oma perearstiga - võimalik, et paremini aitavad migreeni vastased valuvaigistid - (triptaanid)? aga kuna Teil on sagedased peavalud, siis nende ravi pole enam valuvaigistitega, vaid teatud profülaktiliste ravimitega - võimalik, et seda küsimust lahendab paremini neuroloog.
Lugupidamisega
M. Braschinsky