Migreen 07.01.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on elus tihti pea valutanud. Ilmselt on see perekondlik, sest mu emal on migreen ja vennal tihedad peavalud. Valu ise on hästi erinev, käib enamasti periooditi (näiteks 3 kuud valutab pea tihti, 3 kuud pole kordagi valu). Pole märganud seost pingelisema eluperioodi ja peavalude vahel, kuigi vahest saan aru, et see on just pingepeavalu. Tihti on peas sellised nagu noalöögid või nagu äike lööks peas (pealael ja oimupiirkonnas). Valu on olnud ühes peapoolkeras aga ka ühtlaselt üle pea ning ka ainult oimupiirkondades. Valuvaigistid on üldiselt aidanud. 3 kuud tagasi oli mul kaks päeva järjest imelikud peavalud. Algasid hommikul sellega, et nägemine läks imelikuks. Otse vaadates olid väikesed mustad täpid ning vaatevälja perifeerses osas oli pilt selline sik-sakiline ja natuke udune. See kestis umbes pool tundi ja seejärel hakkas pea valutama. Valutas terve päev, kuid mitte väga hullusti. Õhtuks valu taandus. Täpselt sama lugu kordus järgmine päev, siis õhtu poole võtsin ka valuvaigistit ning see aitas.
Paar nädalat hiljem ärkasin ka hommikul peavaluga, see oli üsna tugev kuid rohtu käepärast ei olnud. Kolme tunni pärast oli valu nii tugev, et nutsin selle käes. Lõpuks Ibuprofeniga valu vaibus. Nii valus pole mul vist kunagi olnud. Kuu pärast seda põdesin ägedat püelonefriiti ja tugevate valude tõttu seljas võtsin iga 4 tunni tagant valuvaigistit. Miskipärast see mu peavalu ära ei võtnud ja mu pea valutas 5 päeva järjest. Peale seda siiani peavalu pole olnud.

Minu küsimus on, et kas ma peaks arsti poole pöörduma? Iseenesest olen peavaludega harjunud, oskan nendega arvestada ja mu elu nad väga ei sega. Peavalude iseloom on küll muutunud, kuid valuvaigistid siiski aitavad.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

kirjelduse järgi võiks tegemist olla migreeniga. Kui Ibuprofen aitab on hea, ravidoos võiks olla 600- 800 mg