Tugevad peavalud 15.05.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, ma ei tea, mis edasi teha nüüd. Peavalud tugevad kurseerivad paremal pool peas, on väga tugevad. Käisin ka Tartu ülikooli kllinikumi erakorralises meditsin. Peas on mingi väike muna, tehti ka röntgen, aga seal öeldi, et korras, tavalised peavalud. Rohud ei toimi, sain Ketoprofeni, alguses oli hea, toimis, peavalud läksid natuke vaiksemaks, aga nüüd ei mõju see rohi. 3 tk on lubatud võtta 50mg,võtsin ühe korra 4 tk, aga peavalud ikka alles, ma ei kannata seda ennam välja, see on tugev valu ja seda juhtub tihti, vahepeal ei mäleta midagi peale peavalusid, käe närvid tõmblevad ja ei jäta järele, ühe korra olen ka kokku kukkunud.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Peavalude diagnoosimise juures on reeglina vaja teada veel täpsustavaid faktoreid, k.a. peavalu kestvus, sagedus, kaasuvad sümptomid jms. Olemasoleva info alusel võib välja lugeda teatud migreenile iseloomulikke jooni, kuid selleks, et seda täpsustada oleks soovitatav neuroloogi konsultatsioon.
Lugupidamisega
M. Braschinksy