Pulseeriv peavalu kuklas ja vasakul pool pead 13.12.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, nimelt juhtus 3-4 aastat tagasi episood, kus trennis liigse jõupingutuse ajal oli kuulda peas kerget prõksu ja koheselt hakkas parem pea pool ja kael valutama, valu vähenes kui ei teinud trenni ja pulss läks madalamaks. Episood oli nii ränk, et ei aidanud mitte ükski valuvaigisti ja iivelduse saabumisel tormasin EMO-sse. Tehti see kompuuter uuring, manustati tilgutist miskit mis võttis koheselt peavalu ära ja öeldi, et ajuga on kõik korras. (Peale seda episoodi arvasin, et see tingiud ülekoormusest, tegin trenni 4-5x nädalas- jõusaal).
Peale seda sai trennis käidus umbes pool aastat, kuni pidin minema vasaku õlaliigesega operatsioonile ja jäi treeningute vahele paus pea 1,5 aastat. Nüüd 3 kuud tagasi alustasin uuesti treeningutega, toitun vastavalt ja samad pulseerivad peavalud on jälle tagasi, aga vasakul pool pead ja seda eriti siis kui teen jõusaalis trenni, nüüd juba sama valu ka naisega vahekorras, orgasmi ajal/peale seda . Hakkab juba kogu igapäeast elu segama, ka tööl ei saa raskeid asju tõsta, sest sel hetkel koheselt tekib pulseeriv valu kuklast vasaku pea pooleni. Olen käinud perearsti visiidil ja tänu talle olen käinud ka füsioteraapias kõiki selja ja kaelapiirkonnaga seonduvaid pingeid maandamas ja teinud erinevaid lõõgastavaid harjutusi. Loomulikult on need kõik head olnud aga paraku ei ole see võtnud treeningu ajal tekkivaid valusid. Kujutan, ette et teie poole on sellise küsimusega paljudel kordadel pöördutud ja siiralt loodan, et oskate mulle anda mingi sihi/suuna, et mida edasi teha, et neist jäädavalt lahti saada, sest olen alles nüüd enda elus kõik nii korda seadnud, et olen kaalust alla võtnud 30 kg ja suutnud regulaarselt 3x nädalas trennides käia, aga nüüd on kõik jälle koost langenud.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kirjelduse järgi esineb Teil primaarne pingutuspeavalu. Kuigi kompuuteruuring peast on 4 aastat tagasi EMOs tehtud, siis oleks praegu vajalik täpsem magnetuuring ajust ja ajuveresoontest, et välistada veresoonepatoloogia.
Teie probleemi raviks oleks valuvaigisti ca 30 minutit enne treeningut või seksuaalvahekorda, kuid soovitaksin, et Teid ja tehtud/vajalikud uuringud vaataks üle neuroloog (parim variant oleks neuroloog, kes on ka peavalu spetsialist) ning tema saab kirjutada ka vastava ravi ja anda vajadusel veel soovitusi.
Lugupidamisega,
Liis Sabre