Kukla- ja peavalud 01.08.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle teevad muret teravad valusähvakad peas. Peamiselt esinevad need kuklas, aga viimasel ajal ka mujal peas (umbes keset pead). Hiljaaegu diagnoositi mul depressioon ja võtan kolmandat nädalat Zolofti (hetkel küll veel suured kõrvalmõjud).
Kas valuhood võivad olla depressioonist ja ärevusest või viitavad need mõnele muule haigusele?
Kael on valutanud selle aasta veebruarikuust, valusähvakuid on olnud alates märtsist. Massaaž, kus regulaarselt siiani käin, pisut aitab, aga mitte eriti. Nõelravis käin ka, aga ka see ei ole aidanud.
Juuni lõpus käisin neuroloogi juures, kes leidis, et täiendavateks analüüsideks pole põhjust - närvid pole kahjustada saanud, refleksid väga head, tuleb teha kaelaharjutusi. Samuti märkis ta, et asi ei saa olla üldse hull, kui öösel saab hästi magada. Ta arvas, et peaksin keskenduma ärevuse ravile.
Märgin veel, et paar aastat tagasi opereeriti mul selga (diski prolaps). Nüüd muretsen, et sama lugu kaelaga või on mõni muu ohtlik ajuhaigus. Ühesõnaga, valusähvakad annavad mu ärevusele ainult hoogu juurde.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
antud kaebused kaela piirkonna patoloogiale ei viita. Kõige tõenäolisemalt on tegemist esmase lõikava peavaluga, mis on üks esmastest ja healoomulistest peavaluvormidest. Enamasti seda isegi ei ravita, kuid kui sähvatused väga häirivad, siis on kasutusel teatud ravimid, mis võivad sähvatuste sagedust oluliselt langetada (näiteks, gabapentiin või pregabaliin). Kuna sähvatuste lokalisatsioon Teil on muutuv, siis sel juhul uuringuid tõepoolest pole vaja teha, neid tehakse vaid siis, kui sähvatused keskenduvad mingisse peapunkti.
Lugupidamisega
M. Braschinsky