peavalu vasakul pool pead 18.10.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole murega kus mind on vaevanud
peavalu vasakul pool peas alates mai kuust 2017.
Kahjuks tänaseni abi leidnud ei ole.
Peavalu algab hommikul vahetult enne ärkamist kella
6:30 ajal ning kestab praktiliselt terve päeva ja lakkab õhtul kuskil peale kella 19:00 ning öösel puudub täielikult. Tööst tingitud ei ole .
Valu on väga häiriv ja lõikav, enamasti vasakul pool
peast ühes punktis, vahest muudab oma asukohta ja on vasakul pool peas hajutatud ja võib liikuda ka pealaele, mitte kunagi paremale poole pead.
Perearstile pöördusin alates maist, peale peavalusi mis olid kestnud kaks nädalat .
Enne perearsti tarvitasin ibumax 400 iga päev 2tk.
kahjuks ei aidanud.
Perearst kirjutas pregabaliin tablette mitu retsepti
järjest , midagi ei muutunud.
Sain saatekirja neuroloogi juurde Tallinnas PERH.
Neuroloog kirjutas retsepti gabagamma 300mg 3 korda päevas, 50 tk karbis, tarvitasin need korrektselt ära, endiselt midagi ei muutunud.
Määrati peast magnettomograafia ja vereanalüüs ,öeldi et kõik on peaga korras.
Kirjutati veel gabagamma 300 mg , endiselt pole valu
kadunud on igapäevane ja väga häiriv.
Kas oskate selle teemaga aidata , mida teha, kelle
poole veel abi saamiseks pöörduda.
Hea oleks kui saaks teiega tel. teel vestelda.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Senised Teile teostatud uuringud olnud põhjendatud, jäi minu jaoks selgusetuks, kas lisaks tavalisele MRT-le uuriti ka angiograafiliselt, mis mõnel korral võib olla vajalik. Ka määratud ravimid on paljude peavalusündroomide puhul igati kasutatavad ja efektiivsed, kusjuures efekti reeglina inimesed hakkavad tundma ravi 2.-st, vahest 3.-st ravikuust, kui on saavutatud piisav annus, mis võib olla individuaalne.
Et saada paremini aru millega võiks olla tegu, siis peavalu iseloomu juures vajavad mõned küsimsued täpsustamist. Kõige parem on seda teha otsese arstliku konsultatsiooni teel. Minu konsultatsioonile saada on mitmeid võimalusi:
- SA TÜKis kolmapäeviti kl 12.00-16.00. S.o. saatekirjaga haigekassa arveldamisega vastuvõtt, kus kõige vabamad käed, aga pikkemad järjekorrad, hetkel umbes 5-6 kuud. Registratuuri telefon 7318900, saab registreeruda ka interneti teel www.kliinikum.ee, kus kohe avalehel vasakpoolses menüüs teine rida „Eriarsti vastuvõtt“ ja sealt edasi „Registreerumine“.
- SA TÜKis kolmapäeviti kl 16.00-17.00 tasuline vastuvõtt - järjekord ehk lühem, registratuur küsib 50€ minu teada. Siia võib tulla nii saatekirjaga, kui ilma. Kuid uuringuid maksab patsient ise kinni. Registratuuri telefon 7318900, saab registreeruda ka interneti teel www.kliinikum.ee, kus kohe avalehel vasakpoolses menüüs teine rida „Eriarsti vastuvõtt“ ja sealt edasi „Registreerumine“.
- kaks korda kuus reedeti hommikupoolikul SA TÜK Peavalu Kliinik – s.o. saatekirjaga haigekassa arveldamisega vastuvõtt, kus kõige vabamad käed, aga pikkemad järjekorrad, hetkel umbes 5-6 kuud. Registratuuri telefon 7318900, saab registreeruda ka interneti teel www.kliinikum.ee, kus kohe avalehel vasakpoolses menüüs teine rida „Eriarsti vastuvõtt“ ja sealt edasi „Registreerumine“.
- SA TÜKis teisipäeviti kl 09.00-12.00 nn. Peavalu Kliiniku tasuline vastuvõtt – järjekord lühem, registratuur küsib 50€. Siia võib tulla nii saatekirjaga, kui ilma. Kuid uuringuid maksab patsient ise kinni. Registratuuri telefon 7318900, saab registreeruda ka interneti teel www.kliinikum.ee, kus kohe avalehel vasakpoolses menüüs teine rida „Eriarsti vastuvõtt“ ja sealt edasi „Registreerumine“.
- Erakliinikus Elite, graafik kõigub, sõltuvalt mu vabast ajast, üks või kaks korda kuus. Visiit 75€, mingeid saatekirju pole vaja, saab kiiresti, aga kõike maksab patsient ise kinni (v.a., loomulikult, retseptid - kui HK kindlustus olemas, siis need ikka tavapärased). Registreerumine telefonil 7409930, lisainfo on siin: http://www.fert-c.ee
- Erakliiniku Elite erakorraline konsultatsioon, kus lepitakse kõige kiirem võimalik aeg väljaspool „tavalist“ vastuvõtu. Reeglina saab 1-3 tööpäevaga, aga kuna tegemist arsti erakorralise väljakutsega, siis visiidi hind 180€, jätkuvalt mingeid saatekirju pole vaja, saab kõige kiiremini, aga kõike maksab patsient ise kinni. Registreerumine telefonil 7409930. Lisainfo on siin: http://www.fert-c.ee
Lugupidamisega
M. Braschinsky