Unest äratav peavalu. 09.01.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,mul on migreeni diagnoos määratud neuroloogi poolt umbes 10aastat tagasi siis tehti ka peast uuring ,mis oli korras. Viimase kahe kuu jooksul on peavalude arv tihenenud ,eelnevalt on olnud perioode kus pole 2-3kuud olnud ühtegi peavalu. Tihedamini on hakanud esinema ka neid kordi kus ma ärkan öösel peavalu peale üles.Kas ma peaksin pöörduma uuesti neuroloogi poole? Käsimüügi ravimid mulle ei mõju.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
ilmselgelt on vajalik neuroloogi konsultatsioon, kuna suure tõenäosusega on tegemist migreeni "üleminek" episoodilisest vormist "kroonilisse". Kaasub suur risk end valuvaigistitega üleravida ning sel juhul lisandub ka teine peavalu - kroonilne ravimite ületarvitamisest. Samas olemasolevad profülaktilised ravimid ja mittemedikamentoossed soovitused enamasti aitavad haiguse kontrolli alla saada, alandada peavaludega päevade arvu ja sellega k aparandada elukvaliteeti.
Lugupidamisega
M. Braschinsky