Peavalu pealael ja kuklas. 19.11.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere !
Kolm nädalat tagasi olin kõhuviiruses, pea valutas ja ensetunne oli kehv. Nüüd olen ammu terve,kuid peavalud on kestunud ikka kolm nädalat. Kummaline peavalu on selline surisev ,pressiv pealael ja kuklas ,erinevatel kohtadel on valu ,käib nagu peas ringi,on selline tunne ,et sipelgad jooksevad peas. Otseselt ei valuta aga häiriv valu. Igapäevaselt võtan ibumetini ja paratsetamoli. Valuvaigistiga valu kaob ja siis kui mõju kaob tuleb tagasi.Tunnen ,et kael on ka väga pinges. Ometi ma käin trennis ja teen kepikõndi,kuid endiselt esineb kuklas ja pealael pressiv valu. Millele see viidata võiks , varasemalt kompuuteruuringut pole tehtud , kas on see vajalik ?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Arvan, et valu võiks olla seotud möödunud viirusinfektsiooniga, mis on vallandanud uue igapäevase peavalu (pingetüüpi peavalu). Kui Teil ei ole palavikku, valu pole süvenev, te saate tegeleda edasi igapäevaasjadega, siis ei pea Te muretsema. Soovitan teha kaelaharjutusi, mida leiate peavalu.ee leheküljelt.
Kui Teie valu ei möödu järgnevatel nädalatel, siis soovitan pöörduda neuroloogi vastuvõtule, et täpsustada peavalu ja teha ka vajadusel uuringud.
Lugupidamisega,
Liis Sabre