magneesiumi riboflaviin, koensüüm q10 ja migreen 18.07.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Diagnoositud auraga migreen üle 10a tagasi, trigeriks on menstruatsioon ja ovulatsioon, stress ja kui olen kaua ereda päikese käes olnud. Vererõhk on pigem madal 110/70. Kas ja mida arvate kui hakata võtma magneesiumi, riboflaviini, koensüüm q10, teeks 2 kuuse kuuri, kas peaks enne neuroloogiga ikka põhjalikumalt konsulteerima ja analüüsid tegema või on see suhteliselt ohutu ja võiksin lihtsalt omal käel ära proovida?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kindlasti ei pea eraldi neuroloogi poole pöörduma ja võib ise antud ravi ära teha, kuid minu esimeseks soovituseks on kuuri pikkus vähemalt 6 kuud! Põhjus on selles, et teadusuuringutega on näidatud, et profülaktiline ravi vajab pikemat toimet, et migreenihoogude sagedus ja tugevus jääb langenuks ka peale ravi lõppemist.
Kuna tegemist on meie toidus sisalduvate ainetega, mis samas on väga olulised raku töös, siis ei ole need kuidagi ohtlikud (kui Te ei tarvita neid ebanormaalsetes kogustes. Soovitatavad päevased doosid igal ainel eraldi: Mg 600 mg/p, B2 vitamiin 400 mg/p ja CoQ10 100 mg x3).
Samas aga soovitan ma Teil pidada ka peavalupäevikut, et saada ülevaade, kuidas siis objektiivselt valud ravile alluvad ning edaspidi, kui probleem on endiselt elukvaliteeti häiriv, oleks neuroloogil ülevaade valude sagedusest pikema aja jooksul.

Tervist soovides,
Liis Sabre