Peavalud,võimatu uinuda 20.04.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas oskate soovitada ,kuhu tuleks pöörduda,et saada jagu tugevatest peavaluhoogudest ,apnoest.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Uneapnoe korral võib tõesti olla kaebuseks peavalu, siis just hommikune peavalu, mis on tingitud süsihappegaasi taseme tõusust vereringes. Uinumise raskus võib olla hirm uinumise ees või mingi muu probleem (psühholoogiline?). Uneaponoe korral saate abi Tartus kas Kliinikumi kopsu-, kõrva- või psühhiaatriakliinikust, ka mujal Eestis on võimalusi: http://www.unemeditsiin.ee/?q=node/7
Kui probleemiks on aga peavaluhood, mis pole otseselt seotud norskamise, unehäirete ja hingamispausidega unes, on ehk õigem pöörduda peavalukliinikusse, Tartus on vastavad vastuvõtud Närvikliinikus 1 kord nädalas.

Lugupidamisega,
Liis Sabre