Peavalu, tundlikud silmad ja ninaverejooksud 11.08.14 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Üleeile algas tugev peavalu. 400mg ibuprofeeni lahendas mure mõneks ajaks, ent õhtuks oli valu tagasi ning siis enam ibuprofeen ei aidanud. Lisaks kerkis õhtuks palavik üle 38,5.

Eile hommikuks oli kehatemperatuur normi langenud (õhtuks kerkis taas ca 37,5 peale), aga peavalu jätkus ning silmad olid valguse suhtes tundlikud ning vasaku silma liigutamine valulik.

Täna, kolmandal päeval, on kehatemperatuur 37 kraadi ümbruses. Peavalu ja silmade tundlikkus on jäänud. Samuti on täna korduvalt esinenud suured ninaverejooksud, mis minu puhul on harv nähtus.

Peavalu on pidev ja ühtlane ning paikneb põhiliselt nii-öelda "silmade taga" ja pealae all. Külmetuse vms sümptomeid pole. Samuti pole olnud peatraumat ega ka puugihammustust.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Vastan kahjuks Teie küsimusele 6-päevase latentsiga ja loodan, et probleem on lahenenud!
Kui peavalu ning palavik püsivad, siis soovitan koheselt pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, et välistada kesknärvisüsteemi levinud infektsioon!
Uus peavalu, millega kaasneb ka palavik ning valgustundlikkus on neuroinfektsiooni sümptomid!
Venlafaksiin võib põhjustada vereliistakute vähesust, vereloomehäireid, mis võivad avalduda ninaverejooksuna, kuid kui olete seda juba mõnda aega võtnud ja analüüsid olid vahepeal korras, siis arvan, et see kaebus pole antud ravimiga seotud.

Lugupidamisega,
Liis Sabre