Küsimus migreeni ravi kohta 08.03.14 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on neuroloogi poolt diagnoositid migreen, mis esineb erinavatel perioodidel erineva sagedusega, käige enam umbes 2 korda kuus. Sageli esineb ka pingepeavalusid ja praegu on ka kolmiknärvi põletik.
Olen kuulnud, et Venemaal kasutatakse migreeni raviks süsti kuklapiirkonda, mis muudab migreenihooga seotud närviimpulsi reaktsiooni. Minu perearst teab, et sellist protseduuri teevad Eestis neuroloogid kuklanärvi põletiku raviks. Kui reaalne oleks saada analoogset abi Eestis, et migreeni protsessi muuta või kaotada?
(Migreen on kestnud ligi 20 aastat, esmakordselt vallandus lennureisil maandumisel. Kaasneb traumajärgne kaelalülide asendi osaline muutus).

Tänades,
KL

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kuklanärvi blokaadi on ajalooliselt kasutatud erinevate, k.a. peavalusündroomide ravis. Iseenesest tehniliselt pole protseduuri teostamine keeruline, kuid viimastel aastatel läbiviidud süstemaatilised uuringud on segelt näidanud, et antud protseduur pole sagedasemate esmaste peavalude (k.a. migreeni) korral efektiivne ega näidustatud. Protseduuri näidustusteks on väga üksikud peavaludega kulgevad haigused, nagu eeskätt tservikogeenne peavalu ja kuklanärvi neuralgia. Mõnes riigis on kasutusel kuklanärvi stimulatsioon (implanteeritakse stimulaator) ka kobarpeavalu korral.
Lugupidamisega
M. Braschinsky