Peavalu - unustasin eelmise kirja puhul mainida... 08.02.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Saatsin hommikul pikema kirja, kuid jäid mõned asjad mainimata. Kirjutasin kuklavalust, kuid unustasin, et see tugev näriv valu algab teinekord hoopiski ka vasaku kõrva juurest ja liigub siis allapoole...samuti oli esmakordsete kuklasähvatuste juures tookord tunne, nagu oleks vasak pool peast kuidagi mäda täis, ja kulmupiirkond oli katsudes valus.....ühesõnaga vana peavalu pole kadunud, kuid on ilmnenud uued probleemid just vasakpoolse peaosaga, ja see tekitab muret.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Lisan eelmisele vastusele seda, et, loomulikult, VÕIB teha visualiseerivat uuringut - pea kompuuter- või magnetresonantstomograafiat, kuid olemasoleva info alusel oleks ma pigem skeptiline uuringu informatiivsuses. Peate meeles pidama ka seda, et siinkohal saan ma anda üldisemaid suunitlusi, mis ei asenda arstlikut konsulatstiooni. Viimase korral täpsustab alati arst ka neid küsimusi, mida Te pole oma küsimustes kirjeldanud, teeb neuroloogilist staatust jms. Ainult selle info põhjal saan langetada lõplikuid otsuseid. Kui Teid konsulteerinud mõlemad neuroloogid olid samal arvamusel ja nemad pole Teid otseselt uurides midagi kahtlast leidnud, siis ma pigem usaldaks seda, kui nad ei näinud vajadus täiendavateks uuringuteks.
Teine küsimus on ikkagi õige profülaktilise raviskeemi koostamine - seejuures oma eelmises vastuses ei maininud maseda, et profülaktiline ravi sagedaste ja krooniliste peavalude korral ei sisalda vaid raimeid, vaid on laiem ravikompleks, kuhu kuuluvad sageli ka füsioteraapia ja kognitiiv-käitumuslik teraapia.
Lugupidamisega
M. Braschinsky