Peavalust 28.09.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Ca nädal tagasi olid kohutavad peavalud (ligi 6 päeva jutti), ei saanud ka magada, ka siis valutas, käisin erakorralises ja kõik proovid olid korras-peale seda läksin tasulise ajaga Lasnamäe Medikumisse närviarsti juurde(dr.Aimla). Kirjutas Arcoxiat ja peale selle võtmist olukord normaalne. Samas tehti kompuutertomograafia peaajust koos siis joodiga (pumbati veeni). Analoogne uuring tehti 2009a. ja öeldi, et midagi hullu pole!
Nüüd aga sain siis paberi, kus kirjas nn.diagnoos:Paremas sinus transversuses, tõenäolisem, arahnoidaalne granulatsioon-dünaamikata võrreldes 2009a. uuringuga!!!!
Külgvatsakesed kõik normaalse suurusega jne...Samas paremas sinus transversuses ca 8mm suurune täitumisdefekt, mis siis olulise dünaamikata võrreldes 2009a. Vasakul minimaalselt varjustatud etmoidaalrakustik, muus nähtavas osas PNS aereeritud!
Tehti siis peaaju kompuutertomograafia natiivis hulk 1.; komputertomograafia natiivis(iga järgmine piirkond)hulk 1;peaaju kompuutertomograafia kontrastainega hulk1;kompuutertomograafia-angiograafia kontrastaine 10ml hulk5
Soovitas nina-kõrva-kurguarsti juurde konsultatsioonile minna ja miskit muud nagu tegema ei peaks ja asi pole hull????!!!!
Sooviks nüüd ka teie arvamust ja vast oskate ka seletada, mida see 8mm. asjandus siis tähendab? Mina aru ei saanud ja ei osanud ta ka seletada!
Aitäh!
Ja mida peaksin ette võtma või jääma rahuks ise ja mitte välja tegema-seega teen sääsest elevandi?

Migreene on aastaid tagasi olnud üsna tihti, kuid ikka hooti ca. 1h ja korras, seekordne oli aga midagi üsna jubedat(võimelik, et sain ka peale külma vahetult enne seda, sest sai magatud ekstreemsetes tingimustes-jahedas), üsna tihti on ka nohu(põskoopapõletik on olnud ka-aastaid tagasi). Magama jäädes vahest käib seletamatu pauk peast läbi, mis paneb iseennast võpatama ja on ka ebameeldiv! Kui võtan antidepressante, siis neid pole. Aastaid võtnud paroxetin 20mg! Nüüd jälle väike paus!

ARST KIRJUTAS KA MIGREENI VALU ROHTU MIGARD, LISAKS KODUS OLEMAS TRAMAL, MIDA EELMINE VISIIT KIRJUTAS! VÕTAN ROHTUSID ÄÄRMISE VAJADUSE JUURES!

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Visualiseerivate uuringute esmane tõlgendamine on selle uuringu teinud radioloogi ülesanne, kuid kokku võtab uuringut ja paneb selle tulemusi kliinilisse kontaktsi ikkagi see erialaarst, kes uuringule saatis. Et anda lõplik hinnangu uuringule, ei piisa ainult kirjeldusest, vaja on näha ka uuringutulemust ehk pilti ennast! Seega saan siinkohal vaid teoretiseerida kirjeldatud muutuste osas: enamasti neid muutusi patoloogilisteks ei peeta, aju venoossetes siinustes esineb sageli täiesti asümptomaatilisi täitedefekte, "granulatsioone" jms. Peavalude seisukohalt oleks eeskätt nende veenide tromboos olnud kindel leid, aga sellist kirjeldust ma vastusest välja ei lugenud, seega radioloogil hinnangul seda ei ole.
Migreeni hooravimite hulka kuuluvad ka triptaanid, millest üks on Teile kirjutatud Migard. Opiodidega (k.a. tramadool ehk tramal) peavalusid ei ravita!
Lugupidamisega
Mark Braschinsky