Pingepeavalu 22.11.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Olen 28a mees. Tervisehädasid on teisigi (tugevad kõrvetised, hambavalud,väsimus,jõuetus) kuid viimasel ajal on üha tõsisemaks läinud peavalu. Peavalud algasid juba siis kui olin 15a. Tablettidest olen kasutanud vaid käsimüügiravimeid (paratsetamool,ibuprofeen,kummelteed jms) Kirjeldan Teile oma peavalu,ehk oskate öelda milles probleem seisneb,
Pead raputades ühelt küljelt teisele on imelik järsk valu,kui peavalu tekib hakkab ka kõrvades vilin,silmad muutuvad nõrgalt uduseks. Ülimalt häiriv on viimasel ajal see, et lugedes läheb kiri uduseks ja peab pingutama silmi, et tekstist aru saada. Samuti on järsult halvenenud kõrvakuulmine.Minu abikaasa peab tihti end kordama kuigi ta räägib väga kõvasti.
Alkoholi ei tarvita, vahest harva suitsetan (mõlemat olen nooruses ohtralt teinud) Lähimad 3aastat ei. Olen kodune oma väikese lapsega. Füüsiline koormus puudub. Magama jäämisega: õhtuti ei jää mitu tundi magama ,samas hommiku poole magan ülimalt sügavalt. Tablettidest kasutan hetkel vaid Maalox kõrvetiste vastu ja neid kulub väga palju.

Muud erakordset ei oska välja tuua.

Palun aidake ja öelge millest võib selline peavalu on ja tundub , et see läheb päevadega vaid halvemaks.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

pingetüüpi peavalu. Raviks Amitriptyllin 10 mg , tarvitada ööseks.Retsepti kirjutab välja perearst.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi