Mure 04.10.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Nõrkustunne või funktsioonihäire mingis kehaosas võib viidata ajuvähile,lugesin. Kui mul on kestnud ligi kuu aega ühe jala nagu tuimus terves jalapikkuses ja peale tuimust kaasnes nagu lihasvalu,mis peale 18 km rattaga sõitmist nagu vähemaks jäi, siis küsimus on selline, et kas nõrkustunne mingis kehaosas on sama mis tuimus,valu? Ma ei saagi nagu aru, kas need on erinevad mõisted? Või mis see nõrkustunne kehaosas üldse tähendab? Varem pole kunagi sellist asja olnud, ja peauuring on kompuutris tehtud poolteist aastat tagasi. Aga see jala tuimus/valu on paremal pool,ka peavalu on tavaliselt sellel poolel.
Olen Teile väga tänulik, kui vastate, sest muretsen ju oma tervise pärast:(

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Teil on õigus, nõrkustunne võib viidata peaaju haigusele. Õnneks on Teil tehtud kompuutertomograafia, mis "ajuvähi" võimaluse välistab. Miks Teil tehti uuring, kui jalakaebus on kuu aega olnud. Kas ka varem esinesid kaebused?
Nõrkustunne ei ole valu. Närvisüsteemis tegelevad nende funktsioonidega erinevad osad. Soovitan Teil võtta perearstilt saatekiri ning tulla neuroloogi vastuvõtule.