Pingepeavalu 10.02.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!Olen k2inud oma peavaluga ka neuroloogi jutul ja diagnoosiks on pingepeavalu.torgiti mu s6rmi-varbaid n6elaga ja 6eldi,et kasvajat ei ole,lihtsalt pingepeavalu.minu jaoks pole see valu sugugi lihtne.m6nikord l2heb m66da kuid,ilma,et valu endast m2rku annaks ja samas v6ib valu piinta n2dalaid.selline valu sai alguse 2005 aastal,p2rast kaela n2rvip6letikku.alguse ta saakski nagu kaelast,edasi kuklale ja sealt yle terve pea.alguses oleks see nagu 6hetus,mis muutub valuks.kindlat aega,millal valu algab,pole.m6nikord 2rkan 66sel valu peale,teinekord algab see kohe hommikul,teinekord p2eval.hommikul 2rgates ma teinekord tean,et varsti hakkab pea valutama-tunnen seda kuidagi kaelas.kummardamine sellise peavalu puhul on t6sine piin,k6ik see valu koondub siis otsmikku.valu on selline pulseeriv,jookseb kuklast otsmiku poole.valgustundlikkust silmadel ei teki,myra on kyll veidi h2iriv.viimased peavalud olid ca 2 n2dalat tagasi ja kestsid umbes n2dala.valuvaigistina kasutan ibumetini 600.vahel piisab yhest tabletist,teinekord kahest.peale valu kadumist j22b selline paksu pea tunne v6i nagu oleks pea vati sees ja ymbritsev kostaks summutatult.m6ne aja m66dudes see tunne kaob.
tahaksin teada,kas ma saaks kuidagi seda peavalu v2ltida?lapsep6lves kukkusin uisutades,tekkis ka prillhematoomia.muhk sellest on siiani peas,parema silma kohal.kas mu peavaludel v6ib olla seos ka sellega?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Tõenäoliselt seost lapseea traumaga ei ole.
Peavalu vältida (pigem valu tekkimise tõenäosust vähendada) aitab füsioteraapia, võib proovida nõelravi, kõik muud asjaolud, mida olete leidnud, et soodustavad valu teket.
Kui valu on liiga pidev ja sageli, võib kaaluda kroonilise valu ravimite kasutamist: rääkige perearstiga.