Ajuinfarkt 08.05.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

tahan teie käest nõu rohtude kasutamise kohta.põdesin augustis eelmisel aastal ajuinfarkti,selle tagajärjeltekkis mul tugev spastilisus vasakus kehapoolesmis ei taha kuidagi järele anda.kasutanraviks4mg sirdaluudipäevas.samasolen tuttava mašöörisoovitusel kasutanudriboksiini ja teindka ühe kuuri serebrolisiini süste süstide tagajärjel kadusid mul tugevad peavalud ja enesetunne on palju paremaga spastilisus eitaha taganeda olgugi et ma teen kõike seda mida haiglas soovitati.kas ma võin edasi neid rohte kasutada ja lasta mõne kuuri süste teha

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
spastilisust aitab leevendada võimlemine , treening ja kui saate siis ka Baclofen esialgu 10 mg , kui talute ( ei teki ülemäärast uimasust ja nõrkust halvatud jäsemes, mis võib olla spastilisuse korral ei anna niipalju tunda ), siis võiksite seda ravimit tarvitada.
Iirdalud´l võib olla mõningast toimet kuid mitte erilist. Seepärast ka kõrvaltoimeid vähem. Tserebrolüsiin ei ole meil eriti kasutatav, kuigi Lääne- Euroopas, eriti Austrias ja Saksamaal seda siiski kasutatakse aga keelatud ka pole.