Peavalud ja nõelravi 16.02.05 / Peavalu

Külastaja küsib:

TERE,

MULLE SOOVITATI PEAVALU LEEVENDAMISEKS NÕELRAVI. SOOVIKSIN TEADA, KAS NÕELRAVI PUHUL KASUTATAKSE ÜHKORDSEID NÕELU VÕI KORDUV KASUTUSES OLEVAID NÕELU NING KAS VIIMASTE KAUDU ON KA VÕIMALIK NAKATUMINE NT. HEPATIITI JT. HAIGUSTESSE. KAS ON VEEL MIDAGI OLULIST MIDA PEAKSIN NÕELRAVI KOHTA TEADMA ENNE KUI SELLE KASUKS OTSUSTAN.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Nõelravis kasutatavatest meetoditest ja nõeltest teab kõige rohkem nõelravi arst. Korduvkasutusega instrumendid steriliseeritakse põhjalikult, nii et nakatumine on väga suure tõenäosusega välistatud.
Teadma peaks ka seda, millise efektiivsusega soovitatud ravi on ja millised on võimalikud kõrvalnähud.