Ajuvapustus 15.12.04 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mul on olnud kaks peaajuvapustust, neist esimene oli umbes kolma aastat tagasi ja viimane oli kaks aastat tagasi.Pärast seda on mul pidevad peavalud ja pea valutab enamasti vasakult poolt.Käisin valuga arsti juures ka,kuid ka tema ei osanud öelda mis mul viga on ja kuidas seda ravida.Mina tahaks teada, et kuidas oleks siiski võimalik neist sageli argielu segavatest valudest lahti saada.Lisaks pean ütlema, et valuvaigistid ei mõju mulle enam eriti.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kui seostate peavalud traumaga, peaks täpselt teadma trauma iseloomu ja raskust. Peaaju vapustus võib põhjustada järgnevat kroonilist peavalu. Sagedamini ei ole see siiski nii. Seda kõike peab aga Teid tundev arst hindama.