Sinusiit 16.10.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 23. a. 164 cm pikk, 50 kg. Mul on madal vererõhk: umbes 90/60. NIng vahel kui tõuseb vererõhk tulevad ka peavalud, samuti on sinusiidist tingituna tugevad peavalud (eriti kummardamisel).
Soovikisin teada ravi, mis aitaks mind kõige paremini. Vererõhu jaoks ravimeid ei võta. Kas on midagi ka peale keemia?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Vererõhu tõusuga seoses olev peavalu on ilmselt väga episoodiline ja eraldi ravi ei vaja.
Kui sinusiit on diagnoositud peavalude põhjusene, tuleb see välja ravika. Tänapäeval on väga tõhusad nohu ja ninakõrvalkoobaste kirurgilise ravi võimalused. Pöörduge palun nina- kõrva-kurguarsti juurde.